Contact us
Kardeşlik testinizi sipariş edin. Aynı  zamanda sizlere büyükbabalık testi,amca/teyze testi ve Y Kromozom DNA Testilerini sunuyoruz.

DNA Akrabalık Testleri

DNA Akrabalık testleri 2 yada daha fazla birey arasında herhangi bir biyolojik akrabalık ilişkisinin olup olmadığını anlamak için yapılır. Bu test çocuğun babası olduğu iddia edilen birey DNA Babalık Testini yapmak için müsait olmadığı yada teste katılım gösteremediği durumlarda yapılır. Bu tip durumlarda iddia edilen baba yerine diğer akrabalar arasındaki genetik ilişkiden yola çıkarak sonuca gidilir. İddiayı yorumlamak için idda edilen babanın analiz için müsait bulunmadığı durumlarda direk akrabalar arasındaki genetik ilişkinin yorumlanması ile sonuç elde edilebilmektedir. Bu tarz testlere Büyükbabalık yada amca/tezye testleri denilmektedir. DNA profil testleri aynı zamanda kardeşler arasındaki genetik profillerin yorumlanmasına izin vermektedir bu tarz testlere ise DNA kardeşlik testi denilmektedir.

Deneyler için müsait olan kişilere gore farklı metotlarda çeşitli analizler yapılabilmektedir.Bizim size önerilerimiz ise;

Aşagıda diğer farklı tip DNA Test Metotlarının akrabalıklara gore DNA Testlerine adaptasyonlarını bulabilirsiniz.

  • Kısa Tandem Tekrar Testi (STR test): Farklı cinsiyetten olan ve kardeş bireylerin aynı ebebeynden olup olmadıklarının tanımlanmasında kullanılmaktadır. 
  • Y Kromozom Testi: Sadece erkek bireyde bulunan kromozomdur. Erkek kardeşler yada akrabalar arasındaki genetik bağ baba soy bu tip test ile yorumlanır.
  • X Kromozom Testi:  Aynı babadan fakat farklı anneden kardeş olma olasılığı idda edilen kızkardeşler arasındaki genetik bağı tanımlamak için kullanılır.
  • MtDNA Test (mitochondrial DNA):     Erkek yada bayan iki birey arasındaki anne soyun tanımlanması için kullanılır.

DNA Test için bizimle ne gibi bilgiler paylaşmalısınız?

DNA Test istekleriniz doğrultusunda analizlere başlamadan önce siz müşterilerimizden Kimin için testin istendiği, Aradaki akrabalık ilişkileri, cinsiyetler, teste katılacak olan kişi sayısı ve hangi kişilerin teste katılımını sağlamak isteyip istemediğiniz gibi bilgileri bizlerle paylaşmalarını istemekteyiz. Eğer teste katılacak kişilerden ayrı şehirlerde ikamet edenler var ise sizlere bazı farklı kitler göndermemiz gerekecektir. Kardeşlik testlerinde kitin içinde hazır olarak bulunan kardeşlik dökümanını doldurduktan sonra aldığınız örneklerle birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.

DNA Akrabalık testi mümkün olan en kısa sürede 5 ile 7 iş günü içerisinde sonuçları alabilirsiniz.Fiyat seçtiğiniz test türüne ve teste katılan birey sayısına bağlıdır. Ihtiyacınız olan test hakkında bilgi alabilmek için test detaylarını okumanızı öneririz. Testi sizin için doğru olduğu konusunda herhangi bir şüpheniz  oluşursa, DNA Akrabalık Testi ile ihtiyaçlarınıza yardımcı olabilmek için bizimle iLETiŞiME geçin.

 

 
View below the complete list of services we offer.
Menu listing all you need to know about our services.