Contact us
DNA Ev kitlerinizi sipariş edin.

Örnek toplamak işlemi  hızlı ve kolaydır!

Bizim DNA test Kitlerimizin içerisinde örnek toplamak için ihtiyacınız olan herşey bulunmaktadır. Size göndereceğimiz Oral swab çubuklar ile ağız içi yanak bölgesinde kolayca örnekleri toplayabilrsiniz yapmanız gereken tekşey oral swab çubuğunu agız içi yanak bölgesine hafifçe sürtmek olacaktır.Örnek toplanması sırasında herhangi bir kanama,agrı sızı gibi faktörler kesinlikle söz konusu değildir. DNA kitlerimizin içerisinde koaly anlaşılır bir kullanma kılavuzu yer almaktadır.

DNA Örneklerinin toplanması sırasında izlemeniz gereken yol aşağıdaki gibidir:

Birinci Adım:  (görünüm)
Elinize gelecek olan DNA Test Kitinin içerisinde bir dizi renkli zarflar bulacaksınız. Kitlerde inceden paketlenmiş olarak 3 kişiden farklı örneklerin toplanabilmesi için swab çubuklarıda bulunmaktadır. Her test katılımcısı için lütfen ayrı renkli bir zarf kullanın.

İkinci Adım:  (görünüm)
Her zarfın içerisinde ayrı renkte kodu ile kodlanmiş swab çubukları bulunmaktadır. Lütfen örnek toplama işleminden en az bir saat öncesinde herhangi birşey yiyip içmeyin. Eğer sigara kullanıcısı iseniz lütfen en az bir saat öncesinden sigara içmeyiniz.

Üçüncü Adım:  (görünüm)
Siz müşterilerimizden gelecek olan bilgilerin doğruluğundan emin olmak için lütfen zarfın üzerindeki ve diğer evraklar üzerindeki bilgileri okunaklı ve büyük harfler ile doldurunuz.

Dördüncü Adım:  (görünüm)
Swab çubuklarının üzerindeki paketi açın. Dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise lütfen swab çubuğunun uç kısmındaki pamuklu bölgeye elinizle dokunmayınız swab çubuğu daha önceden steril edilmiştir ve steril kalması gerekmektedir. Her bir deney katılımcısı için iki adet swab çubuğu bulumaktadır.

Beşinci Adım:  (görünüm)
Elinizdeki pamuk uçlu swab çubuğunu ağınızın içerisinde iç yanak duvarı,dil altı ve dudaklarınızın arka kısımlarında dolaştırınız. Şunu hatırlatmak isterizki örnek toplama işlemi sırasında amacımız tükrük sıvısı örneği toplamak değil, agız içerisindeki dokularda bulunan hücerelerin sürtünme işlemi ile pamuk uç üzerine  toplanması içindir.Bundan dolayı pamuk çubuğu agiz içerisinde yanak duvarına dogru sürtünmesini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi her kişi için iki renki swab cubuğunu kullarak uygulayın.

Altıncı Adım:  (görünüm)
Ağız içi örnek alma işlemi tamamlandıktan sonra swab çubuklarını tekrardan zarfların içerisne koymadan önce kurutma işlemi gerçekleştirmemiz gerekmektedir.Bu işlemi gerçekleştirmek içim swab çubukları temizliğinden emin olduğumuz bir yüzey üzerinde en az 1 saat boyunca bekletmemiz gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise swab çubuğunun pamuk ucuna kesinlikle el temas etmemek eğer şayet mümkün ise hiçbirşey ile dokunmalılıdır. Lütfen Swab çubuna hiçbir sekilde DOKUNMAYINIZ. Kurutma işleminin kontrolu için dahi lütfen swab çubuğuna DOKUNMAYINIZ.

Yedinci Adım:  (görünüm)
Renkli zarfları ve diğer analiz başvuru formunu üzerinde easyDNA’nın adresi yazılı olan zarfın içine koyun ve easyDNA’ya geri gönderin. Zarfın üzerine posta pulu yapıştırmayı unutmayın. * Eger kardeşlik testi uyguladıysanız kardeşlik testi gönder belgesini göndereceğiniz dokumanlar arasına koymayı unutmayın.

 

 
View below the complete list of services we offer.
Menu listing all you need to know about our services.